Vyriški ir moteriški ženklai horoskope

Analogiškai kiniečių Yin ir Yang astrologijos principu Zodiako ženklai yra skirstomi į vyriškus ir moteriškus, į jėgos laukus, kurie atspindi tipišką vyrišką ar moterišką energiją. Senieji teiginiai nušviečia moteriškus ženklus šiek tiek neteisingai, nes jie laikomi pernelyg neigiamais, tuo tarpu vyriški ženklai – pernelyg teigiamais.

Šiuolaikiniai astrologai iš esmės pertvarkė tokias atgyvenusias pažiūras.

Vyriški ženklai yra Ugnies ir Oro ženklai, t. y. Avinas, Dvyniai, Liūtas, Svarstyklės, Šaulys ir Vandenis. Aiškiai teigiama planetų, žvaigždžių padėtis vyriško ženklo horoskope byloja apie stiprius žmones, kurie mielai rodo iniciatyvą, kartais bando įtikinti net su pernelyg dideliu agresyvumu. Jie semiasi jėgų iš savęs ir dažniausiai pasitiki tik savo veiksmais. Šie žmonės energingai, aktyviai siekia savo tikslo ir, ilgai nedvejoję, pasineria į gyvenimo pilnatvę.

Senuosiuose astrologiniuose šaltiniuose vyriškas ženklas buvo suvokiamas vienareikšmiškai teigiamai, o moteriškas ženklas vertinamas neigiamai, nes agresyvus gyvenimo būdas buvo laikomas nemoterišku.

Moteriški ženklai yra Žemės ir Vandens ženklai, t. y. Jautis, Vėžys, Mergelė, Skorpionas, Ožiaragis ir Žuvys.

Šio ženklo akcentavimas horoskope pranašauja daugiau pasyvias gyvenimo, buities sąlygas. Delsiama, dvejojama, kol pagaliau pasiryžtama veikti, kas dažnai gali būti aiškinama kaip išmintingumas, sumanumas. Teigiamai vertinamas akivaizdus taikingumas. Nenorima su niekuo leistis į ginčus, siekiama gyventi taikiai. Nėra vyriškuose ženkluose esamo agresyvumo, karingumo. Iniciatyva nerodoma, bet mieliau leidžiama spręsti kitiems, kuomet planetos susikaupia moteriškuose ženkluose.

Moterų horoskopuose toks polinkis, esant tam tikrai žvaigždžių padėčiai, anksčiau dažniausiai buvo aiškinamas kaip labai moteriškas, vyrų horoskopuose prieš tai šis polinkis buvo greičiau apgailimas, apraudamas kaip nevykėliškas. Tai reiškė, kad vyrui trūksta drąsos, polėkio, užmojo prasimušti gyvenime. Savaime suprantama, kad šiuolaikiniai astrologai vertina tai truputi kitaip, ypač mūsų laikais, kuomet moterys nenusileidžia vyrams visose sferose. O gal Jūs esate kitos nuomonės?


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>