Įžymūs žmonės Žuvys

Įžymios Žuvys

Po tokių kalbų apie Žuvų vaizduotę ir jausmingumą galite nustebti sužinoję, kad vyras, XX amžiuje iš esmės pakeitęs fizikos pagrindus ir mūsų supratimą apie erdvę ir laiką, buvo Žuvų ženklo atstovas. Albertas Einšteinas gimė kovo mėnesį. Jo reliatyvumo teorija padarė perversmą moksle ir net nemokslininkus paskatino ja domėtis. Einšteinas “atrado” savo teoriją labai Žuvims būdingu būdu: jis įsivaizdavo, kas atsitiktų, jei jis nukreiptų šviesos spindulį ir pažvelgtų į to spindulio atspindį. Nors jo atradimas netiesiogiai paskatino atominį skilimą ir atominių ginklų gamybą, Einšteinas stebėjo pasaulio tvarką ir daug dėmesio skyrė savo darbui, stengdamasis analizuoti ir išaiškinti tą tvarką. Šis mokslininkas buvo dvasingas žmogus. Einšteino gyvenimas įkvėpė sukurti daugybę operų, spektaklių, filmų bei biografijų.

Daugelio Žuvų namuose ir darbovietėse pastebėjau šio apžėlusio, malonaus veido vyriškio plakatų ant sienų.

Toks pats svarbus Žuvų ženklo atstovas buvo Mikelandželas – skulptorius, architektas ir dailininkas. Kelionė pamatyti Siksto koplyčią patiktų visiems, tačiau tik Žuvys jaus didesnį ryšį su Mikelandželo sklandančia žmonijos vizija. Dievo piršto, rodančio į Adomą, vaizdinys buvo panaudotas filmuose, telefonų reklamose ir kituose komerciniuose projektuose. Mes visi stengiamės surasti ryšį vienas su kitu. Kelios ankstyvosios Mikelandželo skulptūros “Vergai” yra Ufizi galerijoje Florencijoje. O kas gi nežino Dovydo statulos, simbolizuojančios žmogaus kilnumą, valią, jėgą, heroizmą. Padovanokite savo meniškos sielos Žuvims Mikelandželo kūrinių reprodukcijų knygą. Tai gali įkvėpti meninei kūrybai.

Dažnai Žuvų hobi yra fotografija. Žymusis fotografas Anselis Adamsas buvo šio ženklo atstovas. Jo nespalvotose fotografijose natūralūs gamtos vaizdai atrodo kaip iš kito pasaulio. Reni, Botičelis ir Mondrianas gimė Žuvų periode. Spalvų ir šviesos žaismas Reni paveiksluose labai dera prie Žuvų sugebėjimo įžvelgti nežymius subtilius skirtumus.

Šio ženklo muzikantų ir kompozitorių sąrašas ilgas. Vivaldžio “Keturi metų laikai”, Ravelio “Bolero” ir Šopeno “Noktiurnai” – tai nuostabūs Žuvų periode gimusių kompozitorių kūriniai. Didysis operos tenoras Enrikas Karuzo – Žuvų ženklo atstovas, o šiandien viena pasaulio operos primadonų Kiri Te, Kanava taip pat gimusi po Žuvų ženklu. Populiarioje muzikoje žymiausias Žuvų ženklo žmogus buvo bitlas Džordžas Harisonas. Jis tikriausiai buvo mąsliausia, paslaptingiausia grupės asmenybė ir būtent Harisonas panoro, kad Bitlai pradėtų medituoti ir keliauti po Indiją. Kiti verti dėmesio Žuvų ženklo muzikantai yra Džonas Bon Džovis, Nat King Coul, karalienė Latifa ir jau pasitraukęs iš gyvųjų tarpo Kurtas Kobainas.

Poezija yra Žuvų menas. Du nuostabūs amerikiečių poetai Robertas Lovelas ir Edna Sto Vincent Milei yra puikūs lyrikos ir prasmės suderinimo pavyzdžiai. Jų poezijos rinkiniai būtų puiki dovana. Viktoro Hugo “Vargdieniai” ir “Paryžiaus katedra” tikrai pradžiugintų jūsų Žuvis. Pagal abi šias knygas yra sukurti filmai. Hugo buvo nuoširdžiai susirūpinęs socialine tų dienų neteisybe. Tai “Vargdieniuose” iliustruoja kalinio Žano Volžano istorija. Įdomu tai, kad Žuvų ženklas valdo kalėjimus ir atsiskyrimo, ramybės vietas.

Šou versle pasižymėjo daugybė šio ženklo atstovų. Tikriausiai viena įdomiausių yra aktorė Elizabet Teilor. Neptūnas valdo filmų kūrimą, todėl aktoriai, gimę Žuvų periode, pasižymi jautrumu ir laisvumu prieš kamerą. Tuo tarpu daugeliui kitų aktorių reikia daug dirbti, kad to pasiektų. Manau, kad aktoriniai gabumai susiję su subtiliais jausmų lygmenimis, kuriuos gali išreikšti Žuvys. Elizabet Teilor du kartus ištekėjo už Skorpiono Ričardo Bertono. Šis vyras buvo profesionalus teatro aktorius ir, kai pirmą kartą filmavosi su Teilor “Kleopatroje”, apmaudžiai skundėsi režisieriui, kad ji nieko nesugeba ir net nesistengia gerai vaidinti. Bertonas apstulbo išvydęs kino dienraštį, kuriame kritikai išgyrė kiekvieną jos jausminį niuansą ir puikią vaidybą. Kitos Žuvų ženklo aktorės yra Džoana Vudvard, Glen Klouz ir Laiza Mineli. Džoana Vudvard ne tik laimėjo Akademijos Apdovanojimą už vaidmenį filme “Trys Ievos veidai”. Ji yra balerina ir padėjo siekti karjeros aukštumų daugeliui jaunų choreografų.

Dar kelios puikios Žuvų ženklo aktorės yra Dru Berimor ir Dženifer Lav Hjuit.

Pramogų versle labai pasižymėjo Žuvų periode gimę aktoriai. Kai kurie yra tikrai labai juokingi žmonės. Du komedijos milžinai – Džeris Liuisas ir Džeki Glyson. Džerio Liuiso filmas “Pakvaišęs profesorius”, kuriam jis parašė scenarijų, režisavo ir pats vaidino, yra klasika. Džeris Liuisas yra tikras pramogų verslo ryklys. Jis taip pat nepamiršo Žuvims taip būdingo užuojautos jausmo, įkūręs labdaros fondą raumenų distrofija sergantiems žmonėms remti. Džeki Glyson vaidino klasikinėje šešto dešimtmečio televizijos komedijoje “Medaus mėnuo”. Ji nekentė pakartotinių dublių. Jei žiūrėsite šou, pastebėsite iš gyvo vaidinimo ir improvizacijos skindantį spontaniškumą ir linksmumą. Šių klasikinių komedijų rinkinys būtų puiki dovana. Kitas nuostabus Žuvų periode gimęs komikas yra Bilis Krystalas. Jei dar nematėte filmo “Ponas Šeštadienio vakaras”, būtinai išsinuomokite ir pažiūrėkite jį su savo Žuvų ženklo draugu. Kiti žinomi aktoriai, gimę šio ženklo periode, yra Sidnis Poiteris, Briusas Vilis, Pyteris Fonda, Maiklas Keinas ir Reksas Harisonas.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>